קנייה בטוחה ברשת

אף אחד לא רוצה שיגנבו את פרטי כרטיס האשראי שלו ברשת.
זה לא יקרה לכם אם תקפידו על כמה כללים.
מה יש לחפש בשורת הכתובת, איך באמת מחשבים את מחיר המוצר, ולמה כדאי להעדיף אתר ישראלי כמו קלי קלות?
המדריך שגנבי הרשת לא ירצו שתקראו..

לעיתים גם הצרכן הנבון יכול ליפול בפח.
האינטרנט, עד כמה שנרצה להאמין בו ולמסור לו את כל הפרטים החשובים לנו, מספר כרטיסי האשראי, תעודות זהות וחשבונות בנק – לא תמיד מאובטח כפי שהיינו רוצים.
לא חסרים אתרי קניות פיקטיביים, שמטרתם היא רק לשדוד את חשבונות הבנק באופן וירטואלי, לא חסרים אתרי קניות שלא מאובטחים בצורה המקסימלית והפגיעה בצרכן הנבון היא במרחק נגיעה.
אז אתם אוהבים לקנות… רצינו להכיר לכם קצת את הכלים שקיימים כדי שתוכלו להגן על עצמכם:

הישארו מעודכנים

דפדפן מעודכן: השלב הראשון בלהבטיח שפרטי חשבון הבנק וכרטיסי האשראי שלכם לא יהיו חשופים לכל הוא פשוט לדאוג שהדפדפן שלכם יהיה מעודכן בגרסאתו האחרונה.
העדכונים בדרך כלל מותקנים באופן אוטומטי, אך דורשים את אישור המשתמש.
אז בפעם הבאה שהדפדפן מודיע בפניכם שהוא רוצה להתחדש בגרסה חדשה, תחשבו פעמיים אם לבקש ממנו לדחות את העדכון למועד מאוחר יותר.

מחשב/סמארטפון מעודכן: המחשב או הטלפון שלכם כולל מערכת הפעלה ווינדוס / אנדרואיד / iOS או מערכת הפעלה אחרת, ומערכות אלו מקבלות עדכוני גרסה מדי פעם.
המפתחים (אנשי פיתוח) שעובדים בחברות הללו מבצעים כל מיני עדכונים במערכת הפעלה וזאת על מנת לתקן שגיאות, בעיות או מוסיפים אפשרויות חדשות.
השגיאות האלו עשויות להיות גם עדכוני אבטחה שונים שעוזרים למכשיר שלכם להיות מאובטח יותר וזאת כדי שהאקרים לא יוכלו לפרוץ למחשב שלכם ולגנוב מידע וססמאות.

חפשו את המנעול הירוק

הצפנת אתר: אתרים רבים מפעילים מערכות אבטחה המסומנות לגולשים באמצעות סמל של מנעול לצד כתובת האתר. ודאו שהמערכות פועלות ותקינות – כשהסמל מופיע בצבע ירוק. סימן נוסף הוא כתובות של אתרים המתחילות בצירוף https, שמעיד שהחיבור מאובטח.

איך לקנות באינטרנט בצורה בטוחה

 

 

טוב מדי מלהיות אמיתי?

גם בעת רכישת מוצרים מחנויות מקוונות בארץ וגם בעת רכישה מחנויות מקוונות מחו”ל, אין מתנות בחינם. אם מחיר המוצר אותו ברצונכם לרכוש נמוך באופן חריג מאוד מהמחיר הממוצע בשוק, פעלו לפי הכללים הבאים:

  • בדקו שזהו באמת המוצר המקורי והאמיתי אותו התכוונתם לרכוש, מכיוון ולא חסרים חיקויים באיכות ירודה ברשת.
  • בדקו שזהו מוצר חדש, ולא מחודש.
  • בדקו שעלות המשלוח לא חורגת משאר המוצרים באתר.
  • בדקו שהמוצר אותו אתם רוכשים מגיע עם כל החלקים הנדרשים.

תיעוד

הקפידו על תיעוד: לאחר כניסתכם לתיבת הדואר האלקטרוני שלכם, קראו בקפידה את אישור ההזמנה, בדקו זהו אכן המוצר שהזמנתם, שהמחיר תואם את מה שראיתם באתר ושעלות המשלוח לא קיבלה זריקת עידוד של כמה מאות שקלים נוספים. לאחר מכן, שמרו גם את אישור ההזמנה, מומלץ לשמור אותה עד קבלת המוצרים.
ודאו כי יש ברשותכם מקסימום מידע על המוצר וגודל האריזה שתגיע לארץ.

מדיניות פרטיות

מסמך מדיניות הפרטיות, או באנגלית “Privacy Policy” הוא למעשה הכיסוי המשפטי של החנות ושל החברה שעומדת מאחוריה.
אם תקפידו להשתמש במסמך זה בתבונה – הוא גם יבוא לעזרתכם.
לפני הכל חשוב לציין: אם לא מצאתם מסמך כזה – מומלץ מאוד להתרחק מהאתר.

 במידה ומצאתם מסמך מדיניות פרטיות באתר, בדקו שהאתר מתחייב לא להעביר את פרטי כרטיס האשראי שלכם, חשבון הבנק שלכם ואת מספרי הזיהוי שלכם לידי גורם צד שלישי. 

איך לקנות באינטרנט בצורה בטוחה

כתיבת תגובה

0
Cart דילוג לתוכן